Lažybų vertės supratimas

Lažybų vertės supratimas

Žingsnis po žingsnio link sėkmingų lažybų

Ankstesniame skyriuje pristatėme straipsnių serijas pavadinimu „Žingsnis po žingsnio link sėkmingų lažybų“. Išvardinome atskiras temas, kurios bus akcentuojamos mūsų kituose šio vadovo skyriuose. Antrasis mūsų vadovo straipsnis bus apie pirmą rimtą temą. Ar žinote, kas yra vertingi statymai (angl. valuable bets)? Ar teko girdėti terminą – „value betting“? Netrukus paaiškinsime, ką tai reiškia.

Vertės supratimas, „Value betting“

Labai svarbu aiškiai suprasti ir suvokti, kokia yra tikroji statymo vertė. Iš tiesų, būtina suprasti vertę siekiant užtikrinti, kad link sėkmingų lažybų eitumėte teisinga kryptimi. Be abejonės, esate girdėję teiginius, tokius kaip „Negali nepasisekti. Ši komanda negali pralaimėti“. Tokius teiginius dažnai galima išgirsti rungtynėse, kuriose yra aiškus favoritas. Iš esmės, tai taikoma ne didesniam nei 1,3 koeficientui (tikimybė ne mažesnė nei 77 %). Daugiau informacijos galite rasti skyriuje Matematiniai lažybų pagrindai). Žinoma, tokie kraštutiniai ir drąsūs teiginiai nėra nepriimtini, tačiau jie tiesiogiai arba netiesiogiai kenkia lažybininkų moralei. Visų pirma, tokie teiginiai mus atitolina nuo realios padėties, o svarbiausia – nuo lažybų vertės nustatymo.

Dabar užduosime esminį klausimą: ar tikimybė, kad laimės favoritas yra didesnė už lažybų tarpininko siūlomą koeficientą (tikimybę)? Kol galvoje turėsime šį esminį klausimą, tol eisime teisinga kryptimi.

Bet kuriuo atveju grįžkime prie minėto teiginio apie aiškią rungtynių baigtį. Besąlyginiai teiginiai apie konkrečios komandos laimėjimą ar pralaimėjimą gali būti vertinami kaip kažkas, ko mes labai norime. Galiausiai tokiems teiginiams suteikiame labai daug vertės, nes to norime. Tačiau šiuo atveju terminas „vertė“ išreiškia tik bendrą ekspresiją, kuri toli gražu neatspindi tikrosios vertės. Tikroji vertė slypi lažybose, kuriose koeficientai yra aukštesni nei reali konkretaus rezultato tikimybė (taip yra dėl įvairių pokyčių laikui bėgant). Norint nustatyti tikrąją vertę, reikia gerai suprasti konkrečią komandą ir rungtynes, laiku reaguoti, gebėti rasti geriausius koeficientus ir tinkamai valdyti riziką bei su ja susijusius statistinius duomenis.

Nepaisant to, ką iki šiol esame paminėję, didžioji dauguma lažybininkų nėra įsisąmoninę arba nenori įsisąmoninti vertės koncepcijos. Tai suteikia galimybę žaidėjų mažumai, kurie tuo gali pasinaudoti savo naudai.

Kitame skyriuje aptarsime, kaip lažybų tarpininkai kuria koeficientus. Žingsnis po žingsnio sužinosite, kaip pasiekti geresnių rezultatų lažinantis.

Share on
Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda mums gerinti rodomo turinio kokybę. Slapukus galima užblokuoti naršyklės nustatymuose. Naudodamiesi mūsų svetaine, jūs sutinkate su slapukų naudojimu, kaip nurodyta mūsų slapukų politikoje. Sutinku